Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Nasiona chia skutki uboczne i działanie dla dobra zdrowia

2 marca 2022 nasiona chia skutki uboczne


Mówi się, że to dawka czyni truciznę. Jedna i ta sama substancja może mieć dla zdrowia bardzo pozytywne i bardzo negatywne działanie. Wszystko zależy od dawki. Odrobina cukru czy soli na pewno nikomu nie zaszkodzi, ale przedawkowanie z pewnością bardzo źle wpłynie na zdrowie i samopoczucie.

Nasiona chia

Nasiona chia są bardzo dobrze znane osobom, dla których zdrowie i dieta mają duże znaczenie. To doskonałe źródło zdrowych tłuszczów. Można dodawać je na przykład do jogurtu lub do musu owocowego. W ten sposób powstaje posiłek, który jest znakomitym źródłem węglowodanów i tłuszczu. Nasiona chia zapewniają uczucie sytości na wiele godzin. Jogurt z chia można także kupić w postaci gotowej do spożycia, w sklepie. Można też samodzielnie dosypać nasiona na przykład od jogurtu albo do własnoręcznie przyrządzanego chleba. Nasiona chia są bardzo zdrowe. Maksymalna dzienna zalecana dawka wynosi trzy łyżki, ale warto rozpocząć od mniejszej ilości, aby spokojnie przyzwyczaić organizm.

Skutki uboczne superfoods

Niektórzy ludzie źle reagują na nowości w diecie. Nasiona chia skutki uboczne także mogą się pojawić, jeśli ktoś przedawkuje. Jeśli ktoś zje za dużo takich nasion, może pojawić się ból brzucha, biegunka, mdłości. Wtedy warto skontaktować się z lekarzem i już więcej nie powtarzać tego błędu. Czy chia można jeść codziennie? Tak, jeśli nie przekracza się maksymalnej zalecanej dawki czyli trzech łyżek. Warto rozłożyć tę dawkę na trzy porcje. Chia mają niski indeks glikemiczny, a więc nie przyczyniają się do wahań poziomu glukozy w organizmie. Można spożywać je bez obaw. Będą więc doskonale na przykład dla osób z problemem cukrzycy, miażdżycy, ze zbyt wysokim poziomem insuliny. Warto monitorować te parametry i w razie złych wyników pomóc sobie naturalnie, zamiast od razu sięgać po lekarstwa. Nasiona chia ludzie stosowali już jako lekarstwo wiele lat temu i pomogły one wielu osobom uporać się z kłopotami ze zdrowiem.

Zdrowie i higiena w życiu

Zdrowa dieta ma ogromne znaczenie dla samopoczucia człowieka. Człowiek z nadwagą lub otyłością ma wiele trudności, ciężko mu się poruszać, każda aktywność fizyczna bywa problemem. Nasiona chia mogą pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Są źródłem dobrego tłuszczu, który absolutnie nie ma nic wspólnego z pojawieniem się miażdżycy. Są to bowiem tłuszcze roślinne, a nie zwierzęce. Oprócz zdrowej diety warto wyeliminować ze swojego życia stres, dobrze się wysypiać i dbać o pewne rytuały, które pomogą wyciszyć się i zdystansować od problemów świata. W razie potrzeby można skorzystać z pomocy psychologa i terapeuty. Na szczęście dzisiaj dbanie o zdrowie psychiczne nie jest już tematem tabu i w razie problemów ludzie chętnie korzystają z pomocy ekspertów. Czasem trzeba brać leki, a czasami wystarczy rozmowa ze specjalistą, który wskaże pewne mechanizmy i sposoby radzenia sobie z kłopotami. Tak czy inaczej trzeba zadbać o siebie na wiele sposobów, aby móc funkcjonować w obecnym świecie. Nawet przy wielu obowiązkach warto zadbać o dietę i wprowadzić do niej nasiona chia.

Odkryj doskonałość filtrów do oczyszczaczy Webber z oferty Filterbank

Redakcja i-dotcom.pl

Witamy na stronie i-dotcom.pl. Nasza redakcja jest pełna pasjonatów mody, urody i zdrowego stylu życia. Mamy nadzieje, że prezentowane przez nas treści, są dla Was ciekawe i pomocne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Proste akcesoria
pyszny smak kompotu
nasiona chia skutki uboczne

Jesteś zainteresowany reklamą?