Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Czy zeolit medyczny skutecznie oczyszcza organizm z toksyn?

23 listopada 2022 toksyny


Zeolity to porowate minerały o wysokiej chłonności i zdolności wymiany jonowej. Ich struktura molekularna to gęsta sieć pierwiastków, która tworzy wnęki, w których woda i inne polarne cząsteczki lub jony są wstawiane/wymieniane. Chociaż istnieje kilka syntetycznych lub występujących naturalnie gatunków zeolitów, najbardziej rozpowszechnionym i zbadanym jest naturalnie występujący zeolit klinoptylolit. Zeolit jest doskonałym środkiem odtruwającym, przeciwutleniającym i przeciwzapalnym.

W jaki sposób zeolit medyczny wchłania zanieczyszczenia?

Zeolity od zdrowozyj.eu mają naturalnie występującą mikroporowatą strukturę, co oznacza, że mają w sobie tysiące maleńkich kanalików, przez które mogą zostać uwięzione duże ilości toksyn i metali ciężkich, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Te superchłonne minerały zawierają zarówno krzem, jak i aluminium, a ich formowanie zajmuje od 50 do 50 000 lat. Naukowcy wymyślili sposoby ich syntetycznego wytwarzania, co znacznie przyspiesza ten proces, ale nas bardziej interesują wersje naturalne.

Najpopularniejszy dostępny zeolit ​​ma dość złożoną nazwę klinoptylolit i był przedmiotem wielu badań. Przyjmuje się, że jest bezpieczny do stosowania wewnętrznego. Klinoptylolit jest stosowany przede wszystkim ze względu na swoje działanie detoksykacyjne, a także ze względu na jego właściwości antyoksydacyjne i zdolność do dostarczania organizmowi pierwiastków śladowych i wspierania mikroflory jelitowej, czyli „dobrych bakterii”.

Jak działają zeolity, aby zapewniać swoje korzyści?

Przyjmowanie zeolitów w postaci suplementów pozwala tym dobroczynnym minerałom przechodzić przez przewód pokarmowy, wchłaniając szkodliwe substancje po drodze. Te szkodliwe substancje obejmują wszystko, od toksycznych metali ciężkich, sztucznych chemikaliów znajdujących się w niektórych lekach i przetworzonej żywności oraz nadmiernej kwasowości.

Zeolity mogą również pomóc w absorpcji bakterii, wirusów i grzybów, a także toksyn wytwarzanych czasami przez te mikroorganizmy, a także toksyn fermentacyjnych pochodzących z niezdrowej diety i źle zbilansowanej flory bakteryjnej jelit. Radionuklidy, niestabilne cząsteczki, które mają nadmiar energii jądrowej, która może występować naturalnie w środowisku, również nie uciekają, ponieważ zeolity przenikają, usuwając wszystko, czego organizm próbuje się pozbyć.

Wszystkie te toksyny mogą mieć negatywny wpływ na nasz ogólny stan zdrowia, a także upośledzać płodność zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Artykuł sponsorowany

Rower – jakie mięśnie pracują? Anatomia rowerzysty w praktyce

Redakcja i-dotcom.pl

Witamy na stronie i-dotcom.pl. Nasza redakcja jest pełna pasjonatów mody, urody i zdrowego stylu życia. Mamy nadzieje, że prezentowane przez nas treści, są dla Was ciekawe i pomocne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak się ubrać na rower? Poradnik dla każdej pory roku
Ile kalorii spala jazda na rowerze? Przewodnik po spalaniu kalorii
Rower – jakie mięśnie pracują? Anatomia rowerzysty w praktyce

Jesteś zainteresowany reklamą?