i-dotcom.pl

Blog tematyczny dla kobiet o modzie, urodzie i zdrowiu

Kobieta

Torba do szpitala dla mamy

Torba do szpitala dla mamy

Panie w trzecim trymestrze ciąży muszą przygotować torbę do szpitala, do której włożą wszystkie niezbędne rzeczy, które będą przydatne w pierwszych dwóch lub trzech dniach po porodzie. Czego absolutnie nie może w niej zabraknąć? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek, dzięki którym wyprawka do szpitala dla mamy i noworodka będzie kompletna.

Torba do szpitala dla mamy

Co powinna zawierać torba, którą przyszła mama pakuje dla siebie do szpitala? Sporo różnych rzeczy, dlatego jeszcze przed jej kompletowaniem warto zrobić sobie listę, która pomoże w dobrej organizacji. Poszczególne przedmioty, które znajdą już swoje miejsce w torbie, będzie można z niej odhaczać. Dzięki temu cały proces planowania i pakowania będzie bardziej uporządkowany. Jeżeli nie ma się pewności co do tego, które rzeczy powinno się zabrać, zawsze można po prostu skonsultować się ze swoją położną. To naprawdę źródło fachowej i sprawdzonej wiedzy, z którego zdecydowanie dobrze skorzystać. Poza tym można też wspierać się listami dostępnymi w Internecie, na przykład na blogach prowadzonych przez położne, doradczynie laktacyjne lub mamy.

Wyprawka do szpitala dla mamy

Torba powinna zawierać sporo rzeczy, które przydadzą się kobiecie po porodzie. Mowa tutaj o specjalnej wygodnej bieliźnie jednorazowej oraz wielorazowej, wkładkach poporodowych, które trochę przypominają tradycyjne podpaski, ale są od nich zdecydowanie większe, a także podkładach na łóżko. Tych rzeczy nie powinno być zbyt mało, dzięki czemu kobieta będzie mogła prawidłowo dbać o higienę i czuć się komfortowo. Poza tym warto zabrać również akcesoria kosmetyczne, które przydadzą się w sytuacji nawału mleka. To na przykład wkładki do biustonoszy, a także kosmetyki ochronne na sutki. Przydadzą się podstawowe środki myjące, czyli żel pod prysznic, szampon, kosmetyk do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Nie trzeba zabierać ze sobą całej masy różnych preparatów, natomiast jeżeli kobieta będzie chciała zrobić sobie delikatny makijaż, dzięki któremu poczuje się trochę lepiej, może zabrać też kosmetyki kolorowe. Przyda się również wygodne ubranie, które można nosić w szpitalu po porodzie. Wbrew pozorom to nie musi być piżama lub koszula nocna. Trzeba natomiast pamiętać również o ubraniach, w których kobieta chce rodzić. Najlepiej mieć ze sobą dwie koszule nocne, pierwsza będzie na czas porodu, a druga tuż po nim. Szlafrok, klapki, ręcznik, ładowarka do telefonu, leki, które kobieta przyjmuje na stałe, a także po prostu książka, którą może poczytać w wolnej chwili, to kolejne niezbędne rzeczy.

Wyprawka dla noworodka ubranka

Rzeczy dla noworodka trzeba zabrać w sumie trochę mniej. Jeżeli chodzi o ubranka, warto dowiedzieć się więcej na temat polityki szpitala, w którym będzie się rodzić. Często noworodki noszą ubrania dostępne w szpitalu, a dopiero na wyjście ze szpitala rodzice zakładają im własne rzeczy. Dlaczego? Aby do domu nie przynosić bakterii, które znajdują się w szpitalu. Poza tym przydają się też pieluszki o najmniejszym rozmiarze, bambusowy otulacz, a także butelka w razie sytuacji, gdyby nie udało karmić dziecka piersią. Nawet te kobiety, które są przygotowane na karmienie piersią, czasami muszą skonfrontować się z tym, że to o wiele trudniejsze, niż sądziły.

Udostępnij