i-dotcom.pl

Blog tematyczny dla kobiet o modzie, urodzie i zdrowiu

Dieta

Proste akcesoria, które mają liczne zastosowania – zobacz, co warto mieć

Proste akcesoria, które mają liczne zastosowania – zobacz, co warto mieć

W kuchni im więcej przydatnych akcesoriów tym lepiej. Często zdarza się jednak, że mimo pozornie rozbudowanego wyposażenia gotowanie nadal jest trudne. Wynika to z reguły z nieodpowiedniego doboru gadżetów. Jakie proste akcesoria warto mieć, aby przygotowywanie i serwowanie posiłków było przyjemniejsze?

5 akcesoriów, które warto mieć w swojej kuchni

Zarówno profesjonalna kuchnia, jak i ta domowa wymagają odpowiedniego wyposażenia, aby dobrze się w nich pracowało. Podczas jego kompletowania warto jednak zadbać o to, aby każdy z elementów był przydatny – w przeciwnym razie nie tylko nie będziesz po niego sięgać, ale dodatkowo będzie on jedynie zajmował miejsce. Poznaj 5 akcesoriów, które warto mieć w kuchni – dla wygodnej pracy, funkcjonalności i zwiększenia swoich możliwości kulinarnych.

1. Misy drewniane

Misy drewniane sprawdzą się doskonale w profesjonalnej i domowej kuchni. Są naturalne i znakomicie wyglądają – nadają miejscu, w którym się znajdują, przytulny, rodzinny charakter. Można je wykorzystać na wiele sposobów, sprawdzą się m.in. do:

  • przygotowania sałatek;

  • serwowania posiłków – zapewnią rewelacyjny efekt wizualny;

  • serwowania i przechowywania owoców oraz warzyw;

  • podawania przystawek.

Drewniane misy mają jednak znacznie więcej zastosowań. Jeśli wybierzesz modele wysokiej jakości, będą one w pełni bezpieczne do stosowania w kontakcie z żywnością i wygodne w użytkowaniu. Zarówno ich czyszczenie, jak i dekorowanie nie będzie stanowiło problemu.

2. Tace z melaminy

Tace z melaminy są w pełni bezpieczne w kontakcie z żywnością i wielofunkcyjne, dlatego warto się na nie zdecydować. Możesz je wykorzystać np. do serwowania posiłków, a także do przygotowywania przekąsek. Umieścisz na nich zarówno gotowe przystawki, aby włożyć je do lodówki, jak i mini deserki czy dekoracje do lodów.

Wysokiej jakości produkty są w pełni bezpieczne w kontakcie z żywnością i higieniczne – wszystko dzięki temu, że powstają z dopracowanego tworzywa i mają minimalistyczną budowę. Nie znajdują się w nich zakamarki, w których zbierałyby się zabrudzenia. Jednocześnie tace tego rodzaju są wykonane z materiału o optymalnej wytrzymałości, dzięki czemu nie odkształcają się i nie tracą swoich pierwotnych właściwości mimo częstej eksploatacji.

3. Łyżki drewniane

Łyżki drewniane są wygodne w użytkowaniu, ale przede wszystkim funkcjonalne. Bardzo ważne jest to, że można ich używać podczas gotowania czy smażenia na powierzchniach teflonowych, typu non-stick. Nie uszkadzają ich, a pozwalają w precyzyjny sposób mieszać, odwracać czy oddzielać poszczególne składniki przygotowywanego dania.

Są to funkcjonalne i uniwersalne akcesoria, a alternatywą dla nich, która również jest warta uwagi, mogą być silikonowe łyżki. Pamiętaj jednak, aby podczas ich wyboru zwrócić uwagę na to, aby wybrane elementy były wykonane z materiału w pełni bezpiecznego w kontakcie z żywnością i odpornego na działanie skrajnie wysokich temperatur.

Wybierając łyżki drewniane, zwróć z kolei uwagę na ich kształt oraz długość rączek. Dzięki temu dopasujesz te cechy do indywidualnych potrzeb, a wybrane przez Ciebie akcesoria będą w pełni funkcjonalne i chętnie będziesz po nie sięgał w swojej kuchni.

4. Chochle do zupy

Chochle do zupy służą przede wszystkim do nakładania bulionu czy innych rodzajów zup, ale nie tylko. Sprawdzą się także do serwowania sosów, a nawet do mieszania. Warto wyposażyć się w kilka modeli chochli o zróżnicowanych pojemnościach, a także optymalnej długości rączki. Dzięki temu do każdego zadania będziesz mógł wybrać przyrząd o pasujących parametrach, a tym samym zapewnisz sobie wygodę niezależnie od tego, co i w jakiej ilości będziesz przygotowywać.

5. Wieszak do pokrywek

Wieszak do pokrywek zdecydowanie ułatwia organizację pracy w kuchni. Najlepiej umieścić go w pobliżu stanowiska do gotowania. Dzięki temu zawsze będziesz mógł sięgnąć po akcesoria przydatne w trakcie smażenia oraz innych czynności realizowanych w kuchni.

Wyposażenie w kuchni ma podstawowe znaczenie dla jej funkcjonalności. W związku z  tym warto zadbać o to, aby w strefie do gotowania znajdowały się wszystkie niezbędne elementy – dla własnej wygody i zwiększenia wydajności pracy.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij